Ionuț Nițulescu Știri 08.10.2020 15:12

Live Stream Online Ucraina U21 – România U21 – Vezi aici meciul

Live Stream Online Ucraina U21 – România U21 – Vezi aici meciul

România U21 va juca vineri împotriva selecționatei Ucrainei de la ora 18:30, iar partida va fi transmisă de Prima Tv. Adrian Mutu a început cu dreptul mandatul pe banca selecționatei mici după ce a învins Finlanda și Malta, iar România este din ce în ce mai aproape de calificarea la Euro 2021.

Unde poți să vezi online meciul Ucraina U21 – România U21

Meciul va transmis de la ora 18:30 pe Prima Tv, dar sunt vești bune și pentru cei care nu pot urmări partida la televizor. Pe site-ul rojadirecta.me puteți urmări aproape orice partida de fotbal în timp real. Tot ce trebuie să faceți este să accesați site-ul, iar acolo veți găsi o listă cu mai multe partide în derulare.

România U21 mai are de disputat două partide până la marele meci cu Danemarca, din ultima etapă. Vineri va juca cu Ucraina, iar penultima partida se va disputa la Giurgiu, împotriva Maltei.

Citește și: Cine transmite la TV meciul Ucraina U21 – România U21, din cadrul preliminariilor EURO 2021

Lotul României U21 pentru partidele cu Ucraina si Malta

Portari: Andrei Vlad (FCSB), Teodor Axinte (Politehnica Iași), Marian Aioani (Chindia Târgoviște);

Fundași: Denis Haruț (FC Botoșani), Ștefan Vlădoiu (Universitatea Craiova), Alexandru Pașcanu (SD Ponferradina / Spania), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Virgil Ghiță (FC Viitorul), Radu Boboc (FC Viitorul), Raul Opruț (Hermannstadt), Radu Drăgușin (Juventus Torino / Italia);

Mijlocași: Marius Marin (AC Pisa / Italia), Tudor Băluță (Brighton / Anglia), Cătălin Itu (CFR Cluj), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Darius Olaru (FCSB), Ion Gheorghe (FC Voluntari), Alexandru Mățan (FC Viitorul), Claudiu Petrila (CFR Cluj), George Cîmpanu (FC Botoșani), Denis Drăguș (Crotone / Italia);

Atacanți: Louis Munteanu (ACF Fiorentina / Italia), George Ganea (FC Viitorul), Valentin Costache (CFR Cluj).

Programul tricolorilor U21 în preliminariile EURO 2021:

6 septembrie 2019: Ucraina – Finlanda 0-2, Irlanda de Nord – Malta 0-0
10 septembrie 2019: Ucraina – Malta 4-0, Finlanda – Irlanda de Nord 1-1,
Danemarca – România 2-1
10 octombrie 2019: Finlanda – Malta 4-0, Danemarca – Irlanda de Nord 2-1,
România – Ucraina 3-0
14 octombrie 2019: Finlanda – Danemarca 0-1, România – Irlanda de Nord 3-0
14 noiembrie 2019: România – Finlanda 4-1
15 noiembrie 2019: Ucraina – Danemarca 2-3
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România 0-0, Danemarca – Malta 5-1
4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina 1-1, Malta – Irlanda de Nord 0-2, Finlanda – România 1-3
8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina 0-2, Irlanda de Nord – Danemarca 0-1, Malta – România 0-3
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda
14 noiembrie 2020: Malta – Ucraina
17 noiembrie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda