Ionuț Nițulescu Știri 08.10.2020 14:49

Cine transmite la TV meciul Ucraina U21 – România U21, din cadrul preliminariilor EURO 2021

Cine transmite la TV meciul Ucraina U21 - România U21, din cadrul preliminariilor EURO 2021

Selecționata României U21, antrenată de Adrian Mutu va juca la Kiev  împotriva Ucrainei  vineri, pe 8 octombrie 2020, începând cu ora 18:30, iar pe 13 octombrie va evolua la Giurgiu împotriva Maltei.

Ucraina U21 – România U21 de la 18:30, pe Prima TV

Partida dintre Ucraina U21 și România U21 se va disputa vineri pe 9 octombrie 2020 și va fi transmisă de Prima Tv, în vreme ce confruntarea de la Giurgiu cu Malta (din 13 octombrie) va putea fi văzută pe postul Pro TV. România are șanse reale de calificare, iar puștii lui Adrian Mutu sunt hotărâți să demonstreze că viitorul naționalei este asigurat. Adrian Mutu se poate baza și pe Dennis Man și Olimpiu Moruțan după ce aceștia s-au vindecat de coronavirus.

Citește și: Mărci de bere românească. Lista completă a băuturilor din România 

Lotul României U21 pentru partidele cu Ucraina si Malta

Portari: Andrei Vlad (FCSB), Teodor Axinte (Politehnica Iași), Marian Aioani (Chindia Târgoviște);

Fundași: Denis Haruț (FC Botoșani), Ștefan Vlădoiu (Universitatea Craiova), Alexandru Pașcanu (SD Ponferradina / Spania), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Virgil Ghiță (FC Viitorul), Radu Boboc (FC Viitorul), Raul Opruț (Hermannstadt), Radu Drăgușin (Juventus Torino / Italia);

Mijlocași: Marius Marin (AC Pisa / Italia), Tudor Băluță (Brighton / Anglia), Cătălin Itu (CFR Cluj), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Darius Olaru (FCSB), Ion Gheorghe (FC Voluntari), Alexandru Mățan (FC Viitorul), Claudiu Petrila (CFR Cluj), George Cîmpanu (FC Botoșani), Denis Drăguș (Crotone / Italia);

Atacanți: Louis Munteanu (ACF Fiorentina / Italia), George Ganea (FC Viitorul), Valentin Costache (CFR Cluj).

Programul tricolorilor U21 în preliminariile EURO 2021:

6 septembrie 2019: Ucraina – Finlanda 0-2, Irlanda de Nord – Malta 0-0
10 septembrie 2019: Ucraina – Malta 4-0, Finlanda – Irlanda de Nord 1-1,
Danemarca – România 2-1
10 octombrie 2019: Finlanda – Malta 4-0, Danemarca – Irlanda de Nord 2-1,
România – Ucraina 3-0
14 octombrie 2019: Finlanda – Danemarca 0-1, România – Irlanda de Nord 3-0
14 noiembrie 2019: România – Finlanda 4-1
15 noiembrie 2019: Ucraina – Danemarca 2-3
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România 0-0, Danemarca – Malta 5-1
4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina 1-1, Malta – Irlanda de Nord 0-2, Finlanda – România 1-3
8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina 0-2, Irlanda de Nord – Danemarca 0-1, Malta – România 0-3
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda
14 noiembrie 2020: Malta – Ucraina
17 noiembrie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda