Gabriela Dinu Știri 18.08.2022 15:27

Cine transmite la TV meciul Maribor – CFR, din Conference League

Cine transmite la TV meciul Maribor - CFR, din Conference League

CFR Cluj, campioana României, îi va întâlni pe cei de la Maribor în prima manşă din play-off-ul Conference League. Iniţial, meciul nu era transmis la TV, însă în cele din urmă acesta se va putea vedea în România.

Aşa s-a întâmplat şi în partida din turul precedent, când CFR i-a întâlnit pe cei de la Șahtior Soligorsk, iar drepturile de televizare au fost achiziţionate extrem de târziu. Meciul se va disputa în Gruia, începând cu orele 21:15.

Unde puteţi vedea la TV meciul Maribor – CFR Cluj din play-off-ul Conference League

Drepturile de televizare ale acestei partide au fost achiziţionate de Digi Sport şi Prima TV, iar asta înseamnă că va putea fi urmărit pe ambele posturi. Pentru Maribor este un test dificil, mai ales că tocmai şi-au schimbat antrenorul. De două zile, tehnicianul lor Radovan Karanovic a fost demis şi înlocuit cu Damir Krznar, un croat în vârstă de 50 de ani, care în trecut a fost antrenor secund la Dinamo Zagreb, club la care a activat şi internaţionalul român Alexandru Măţel.

Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR Cluj, a salutat decizia celor de la Maribor de a face o asemenea schimbare majoră înainte unui meci atât de important: „Noul antrenor nu putea schimba prea multe în două zile.

Citeşte şi: Marius Șumudică: CV, vârstă, înălțime, greutate, avere, familie, afaceri

A lucrat la moral, la spirit, poate și la noroc. Sper să nu fie mai norocos. Mereu se întâmplă ceva când se schimbă… Ne-a surprins, nu ne-a căzut foarte bine”, a spus Dan Petrescu la conferinţa premergătoare partidei cu Maribor.

Echipele probabile:

Maribor: 81. Bergsen – 29. Zinici, 23. Uskokovici, 25. Karici, 12. Sikoșek – 14. Vidakovici, 6. Pihler – 77. Vipotnik, 16. Antolin, 17. Brnici – 18. Baturina
Rezerve: 1. Jug, 52. Zolokar, 7. Kronaveter, 8. Bozici, 11. Sturm, 13. Sirk, 21. Bozikovici, 22. Milec, 30. Lausici, 40. Guerrico, 48. Dizdarevici, 55. Lorber
Antrenor: Damir Krznar

CFR Cluj: 1. Scuffet – 4. Cr. Manea, 44. Yuri, 3. A. Burcă, 45. Camora – 21. Boateng, 40. Cvek, 7. Ad. Păun – 10. C. Deac, 9. Malele, 11. Petrila
Rezerve: 34. Bălgrădean, 8. Roger, 15. Yeboah, 17. Betancor, 20. Mistrati, 33. Kolinger, 37. Bordeianu, 47. Braun, 73. Muhar
Antrenor: Dan Petrescu