Elena Udrea este mai fericită ca niciodată, mai ales de când a fost eliberată și poate să petreacă timp alături de fiica ei.
Bucurie mare pentru Elena Udrea, care de curând a serbat-o pe fiica ei, în vârstă de 7 ani. Aceasta a adunat mai multe fotografii de când Eva era mică și a făcut și o postare emoționantă în care și-a cerut iertare pentru toate momentele în care nu a putut să fie lângă ea. Și-a promis că îi va fi alături de acum în fiecare clipă și că va încerca să umple golurile în care nu a putut să o vadă crescând. Pe lângă momentele frumoase alături de ea, Elena Udrea și iubitul ei au adoptat un pui de pisică pe care să îl dăruiască fiicei lor, un cadou pe care Eva și-l dorea de foarte mult timp, așa că în cadrul unui interviu, fostul politician a vorbit despre asta. „Am adoptat un pisicuț abandonat, un pui de nici două luni și asta a făcut-o cea mai bucuroasă.
A avut parte de vizite și de urări de „La mulți ani!” acasă(…) S-a bucurat enorm, pentru că după atât de mult timp și-a sărbătorit ziua de naștere și cu mama ei, nu doar tati. Am așteptat atât de mult momentul ăsta(…) Mereu era această dezamăgire uriașă, că nu puteam să fiu(…) Bucuria noastră, a celor din jur, a făcut ca sărbătoarea asta să fie cea mai frumoasă din cele șapte pe care le-a avut până acum.”, a declarat Elena Udrea.