După o relație de cinci ani alături de Ioana Ignat, mai multe despărțiri și reconcilieri, fostul jurat de la PRO TV și cântăreață au decis să o ia pe drumuri deparate. Definitiv, de această dată, susține tânărul de 26 de ani. Chiar dacă separarea nu a fost una ușoară, Sebastian Dobrincu este recunoscător pentru lecțiile acumulate și dezvăluie ce are de gând să evite cu orice preț în viitoarea sa relație.
”Acum evit oamenii cu prea mult timp liber și vicioși. Ți-ar plăcea să fii cu cineva care bea, care dă cu pumnul, care minte? Încerci să eviți niște vicii. Vicii de orice fel. Nu ai vrea să fii cu un alcoolic, nu? Asta denotă lipsa unui control de sine. Oamenii care nu au control de sine sunt foarte periculoși de fel și mulți dintre ei greu se schimbă, așa că mai bine nu îți complici viața, pentru că nu poți garanta că se vor schimba decât dacă vrei să fii mama salvatoare și să plătești prețul. Nu merită. Îți întuneci viața, nu ai de ce. Poți încerca, dar confirm că nu merge pe termen lung”, a spus milionarul român, după separarea de Ioana Ignat.
Așadar, după relația cu artista, afaceristul are de gând să fie mult mai atent în alegerea viitoarei sale partenere, căci își dorește o femeie cu care să fie pe aceeași lungime de undă în totalitate.
”Vreau să fie independentă, autonomă, să aibă o ocupație. Să aibă un drive, ceva care să o dea jos din pat. Eu am ținte, am obiective, am țeluri, vreau să fac lucruri mari în viața aceasta. Am nevoie de cineva care vrea să țintească la fel de sus și lângă care pot evolua. O femeie ambițioasă!”, a adăugat Sebastian.