La Survivor, concurenții, obosiți și flămânzi, ajung adesea să trăiască tensiuni și conflicte. Între Larisa Uță și Călin Donca s-a conturat un astfel de conflict, după ce afaceristul, căsătorit și tată a cinci copii, a fost acuzat că ar fi avut apropieri nepotrivite față de două dintre coechipierele sale. Situația a stârnit discuții aprinse în cadrul echipei și a atras atenția publicului.
În contextul acuzațiilor care i s-au adus lui Călin Donca, Marina Dina, recent eliminată din competiție, recunoaște că a fost mai apropiată de afacerist. Însă a precizat că acest lucru s-a datorat simplului fapt că amandoi au copii și le-a fost mult mai ușor să găsească un subiect comun de discuții.
„Am rezonat cel mai bine cu Roxana Condurache și Călin Donca, pentru că aveau copii apropiați ca vârstă de ai mei, acesta fiind un subiect discutat frecvent. În general, relația cu echipa a fost una bună, cu suișuri și coborâșuri, cum e normal într-un context de stres extrem. Îmi doresc să păstrez legătura cu toți, dar în mod special cu anumite fete, pentru că între noi s-a creat o energie de susținere și solidaritate foarte frumoasă’, a declarat Marina DinaCum a reacționat Roxana Condurache
Și actrița a legat zvonurile despre o apropiere nepermisă între ea și Călin Donca.
„Acum că am, în sfârșit, telefon văd ce a apărut prin presă și țin să precizez ce este evident: nu am avut nicio legătură cu acest domn (n.r. Călin Donca) în afară de ceea ce ține de trib și de emisiune. Mult zgomot pentru nimic’, a scris Roxana Condurache, pe Instagram.
La rândul lui, Călin Donca a respins vehement acuzațiile pe care i le-a adus Larisa Uță.
„După ce m-am dat la Roxana, după spusele ei, am trecut la Marina. Am stat și cu Marina, am vorbit și cu Marina, m-a văzut mergând după lemne, după una, alta, e ceva suspect acolo, în ochii ei (…) Acum, situația e în felul următor: eu dorm între Marina și Yasmin’, a spus afaceristul.