Fiica Monicăi Gabor și a lui Irinel Columbeanu este foarte dedicată studiului, după se vede din imaginile postate într-un filmuleț online. Irina își respectă cu strictețe orarul, iar pauzele dintre cursuri le folosește pentru a se pregăti suplimentar. Într-atât este de dedicată!
Într-un filmuleț publicat pe contul său de TikTok, unde este foarte activă, ea le-a arătat fanilor cum decurge rutina sa, de la primul curs până la momentele de relaxare și ora la care își încheie ziua.
Irina se trezește dis-de-dimineață pentru a ajunge la timp la facultate. În ziua filmării, ea a început cursul de chimie la ora 8:00, iar în pauză a făcut teme. A continuat cu un seminar, a participat ulterior la cursul de engleză, apoi a mers la bibliotecă:
„Haideți să petrecem împreună o zi la Facultatea New York. La 8:00 am avut chimie și după am mers să beau un matcha la cafenea. Acolo am făcut și teme. Apoi am avut New Student Seminar și am ales clasele pentru vara aceasta.
Apoi am mâncat un sendviș foarte bun și după am învățat din nou.
Apoi am avut engleză și totodată am mers și la bibliotecă să fac teme și am avut câteva întâlniri”, spune Irina în filmulețul care a devenit viral.
Tânăra a prezentat apoi imagini și de la cursul de gătit. A îmbrăcat tunica de bucătar și s-a pus pe feliat legume.
„Ulterior, am avut clasa de gătit. Astăzi am învățat cum să gătim diferite feluri de legume. În fiecare săptămână e ceva nou. Acest curs durează 3 ore jumătate”, mai spune fiica fostului milionar.
Ai zice că, după atâtea cursuri, Irina era frântă și următorul de bifat în program ar fi fost somnul. Dar nu. După ce a plecat de la facultate, a luat cina cu prietenii, iar ulterior și-a făcut timp și pentru sport.
Totuși, finalul zilei a prins-o tot în fața cărților. Dedicarea ei pentru medicină este totală, iar Irina a învățat la chimie până la ora 1 dimineața!