După despărțirea de Pro TV, Cătălin Măruță intră într-o nouă etapă profesională, cu un contract proaspăt și o repoziționare vizibilă în zona mondenă. Iată despre ce este vorba! Cum s-a reprofilat fostul prezentator!
Cătălin Măruță a renunțat la televiziune. Cel puțin pentru moment. După ce a încheiat colaborarea cu Pro TV pentru emisiunea pe care o prezenta de 18 ani, acesta a decis să se dedice evenimentelor publice. Participă alături de Andra la organizarea turneelor sale atât din țară, cât și din afară, a semnat un contract de imagine cu o companie de telefonie mobilă, iar acum va fi văzut la un festival, unde va participa ca speaker.
Vineri, 6 februarie, Cătălin Măruță a prezentat pentru ultima dată emisunea a cărei gazdă a fost timp de 18 ani. În ziua în care „La Măruță” a fost scoasă din grila de programe de la Pro TV, întreaga echipă din spatele camerelor de filmat (și nu numai) a fost copleșită de moment. S-a lăsat cu lacrimi multe și zeci de șervețele folosite…
”Prezența marchează o nouă apariție în prim-planul industriei. Participarea lui aduce experiență, conexiune umană și continuitate într-un spațiu orientat spre viitor. Cu peste 25 de ani de experiență în radio și televiziune și gazdă a podcastului Acasă la Măruță, el a construit una dintre cele mai recognoscibile prezențe media din România. Punctul său forte constă în conversația autentică, adaptabilitatea la platforme și încrederea pe termen lung a publicului, atât în TV, cât și în digital și muzică”, este anunțul organizatorilor festivalului, cu privire la speakerul pe care l-au contractat, Cătălin Măruță.